Tomáš Kubát: Bez kterých zastupitelů by bylo v Chebu líp

Před komunálními volbami, které proběhnou 23. 9. 2022 a 24. 9. 2022, slibují jednotlivé strany a uskupení možné i nemožné, aby získaly co nejvíce hlasů a mohly poté rozhodovat o dění ve městě. Je určitě správné a prospěšné, aby strany, které se ucházejí o přízeň voličů svůj program a vize zveřejnily, tak aby se mohl každý s tímto programem seznámit a podle toho se mohl rozhodnout, koho ve volbách podpoří. Je to vždy lepší, než když někdo má jenom jedno nic neříkající líbivé heslo. Velice důležité ale je se i podívat nazpět, jak někteří zastupitelé v minulosti hlasovali, hlavně když byli ve vedení města. Např. když se hlasovalo o zrušení vyhlášky zakazující provozování hazardních heren v Chebu.

Buď sponzorují přímo strany nebo volební uskupení, které jim jdou potom na ruku, nebo ovlivní jednotlivé zastupitele, kteří potom hlasují pro zrušení takové vyhlášky.

Firmy, které provozují tyto herny, vydělávají obrovské peníze a samozřejmě se snaží, aby se znovu mohly vrátit do měst, která již schválenou vyhláškou jim tuto činnost zakázala. Někde se jim to již podařilo. Buď sponzorují přímo strany nebo volební uskupení, které jim jdou potom na ruku, nebo ovlivní jednotlivé zastupitele, kteří potom hlasují pro zrušení takové vyhlášky. Pak se nemůžeme divit, že občas tu máme v republice korupční kauzy jako Stoka v Brně, ROP Severozápad nebo Dozimetr. Politici, kteří si pletou službu pro veřejnost s politickým podnikáním, jsou v některých případech odsouzeni a potrestáni, ale škody, které napáchali, jsou již nevratné. Nechci občany strašit tím, že hned po volbách, když uspějí tito kandidáti, tak že dojde okamžitě k zrušení této vyhlášky, ale může se to klidně stát. Důležitější je, že tito zástupci jednotlivých stran, kteří se nechali ovlivnit už jednou, tak se dá předpokládat, že se příště nechají přesvědčit a ovlivnit znovu, aby hlasovali pro podobné návrhy, které nebudou ve prospěch občanů Chebu, ale budou spíše ve prospěch soukromých subjektů. Teď konkrétně kdo hlasoval o zrušení vyhlášky zakazující hazard v Chebu a znovu v komunálních volbách 2022 kandiduje:

Ing. Jan Vrba (lídr kandidátky ANO), Mgr. Zdeněk Hrkal  trojka na kandidátce ANO), Ing. Leoš Hořčička (pětka na kandidátce ANO), Eva Horná (členka ČSSD osmička na kandidátce ANO), Ing Leopold Písek (dvacátý první na kandidátce ANO), Ing. Michal Pospíšil (lídr ODS), RNDr. Ing. Jaroslav Kočvara (osmička na kandidátce ODS), MUDr. Jan Svoboda (čtrnáctka na kandidátce ODS), Ing Pavel Hojda (lídr kandidátky KSČM), Helena Kobrová (dvojka na kandidátce KSČM ), Radomír Honců ( trojka na kandidátce KSČM ) a RSDr. Jan Votruba (čtyřka na kandidátce KSČM). V případě, že tito kandidáti a strany za které kandidují ve volbách uspějí, tak se dá předpokládat, že se budou mít lépe takzvaní šíbři, lobbisti, loterijní společnosti a zelenou dostanou i pochybné developerské projekty.

Všichni, kteří se ucházejí ve volbách o hlasy voličů, nejsou stejní, na jednotlivých kandidátkách jsou opravdu poctiví a slušní občané města Chebu, kteří chtějí, aby se kvalita života v Chebu stále zlepšovala. Je to na nás, jaké vedení si na další čtyři roky zvolíme, proto přijďte k volbám a vybírejte zodpovědně.

Tomáš Kubát, ekonom, kandidát Koalice pro Cheb

více
článků