Názory občanů děláme viditelnější a hlasitější

Jdeme do voleb s vědomím, že je potřeba razantně změnit přístup ve vnímání názorů obyvatel Chebu. Tak činíme a činit budeme i nadále.
Kolice-pro-Cheb-vzkazy-na-radnici (1)

Koalice pro Cheb je uskupením, které potřebuje od občanů Chebu zpětnou vazbu. Co tím myslíme a proč to děláme? Jde nám o to, aby se vaše nápady, vylepšení a nebo přímo celá řešení rychleji dostaly do procesu schválení na radnici a mohly tak efektivně zlepšovat život nám všem. Naší vizí je město, kde mají lidé nástroje k tomu, aby jejich názor byl více vidět a slyšet. Proto jsme v našem programu sepsali pár návrhů, které bychom rádi přivedli k životu – rozkliknout si je můžete pod odstavcem. Dále se můžete podívat na několik příkladu, jak jsme se snažili vaše názory udělat viditelnější. Využili jsme zatím nástrojů, které jsou všem k dispozici, ale pokud dostaneme díky vám a vašim hlasům šanci, nástroje vytrvoříme lepší a šité na míru přímo vám, obyvetalům Chebu.

Koalice pro Cheb
Tvoříme budoucnost, nejenom naděje

Přijďte k volbám a dejte nám svůj hlas jedním křížkem pro celou Koalici pro Cheb. Volte číslo 11. (návod – jak volit)

➔ Kontakt se všemi městskými částmi – budeme pravidelně vyjíždět do chebských příměstských částí. Obyvatelé Podhradu, Hradiště, Hájí, Klestu, Střížova, Hrozňatova, Tršnic, Dvorů, Pelhřimova, Cetnova, Břízy, Chvoječné, Jindřichova a Loužku musí vědět, že radnice s nimi počítá. Chceme lepší informovanost obyvatel těchto částí a mít zpětnou vazbu
➔ Odpovědnost policistů – je třeba, aby konkrétní lokalitu v našem městě měl na starosti konkrétní policista, který bude znát potřeby a problémy daného místa.
➔ Sběr závad ve městě – umožníme občanům města přístup k aplikaci nebo webové stránce, kam budou lidé moci posílat závady, které ve městě uvidí. Tyto podněty se okamžitě vyhodnotí a začne se pracovat na jejich odstranění.
➔ Oběžník, nikoli obíhající občan – na úřadě bude mít občan možnost kontaktu pouze s jedním úředníkem, který pak potřebné obchůzky po dalších odborech obešle oběžníkem. Tím tak ulehčí práci občanům.
➔ Rychlý kontakt s úřady – vybuduje on-line podporu na webových stránkách (chat, telefonní linka). Tyto prvky pomohou všem vyřídit jejich otázky nebo podněty okamžitě.
➔ Přístupné informace – zajistíme, aby byly veřejnosti přístupné veškeré informace o činnosti města Chebu a jeho orgánů a společností v souladu se zákonem o svobodném přístupu k informacím.
➔ Internetový portál: toto internetové místo by mělo sloužit ke komunikaci. K hledání řešení díky vynalézavosti nás všech. Každý z nás má mnoho tvůrčích nápadů a my vás nehodláme přehlížet. Vidíme obrovskou sílu v řešeních, která vznikají komunikací. Do dnes se v Chebu praktikuje jen forma připomínkování. Je to ztráta času a leckdy se připomínkuje už od začátku špatně navržené řešení. Pojďme společně hledat správná východiska.

Více z programu zde

1) V prosinci 2017 jsme se zúčastnili protestní akce na náměstí s naším projektem #VzkazyNaRadnici a 11. ledna 2018 jsem postavili auto s vašimi vzkazy přímo před radnici. V tento den se totiž projednával nový rozpočet města, který měl být údajně důvodem k odvolání starosty Jalovce a místostarostky Lickové a zároveň to vedlo k rozpadu i naší koalice VPM, Koalice pro Cheb, Svobodní a ANO. Celý tento rozvrat iniciovalo hnutí ANO, které se následně spojilo do vládnoucí koalice s ODS, KSČM a ČSSD. Účel této „pouliční“ akce byl, aby se přenesly názory lidí mezi váš všechny v ulicích Chebu a nejen prostřednictvím internetu. Byla na nás přivolána státní i Městká policie. Vše bylo v pořádku, tak zase odjeli. 🙂 Náklady na tento projekt byly cca 1500,- Kč – zbytek už byl o nápadu a ochotě mnoha lidí, kterým tímto děkujeme.

VZKAZY NA RADNICI: Dnes (11. 1.) od 16:00 mimořádně zasedá chebské zastupitelstvo, aby projednalo upravený návrh…

Zveřejnil(a) Zprávy z Chebu dne Čtvrtek 11. leden 2018

2) V červenci 2018 jsme uveřejnili online anketu, která měla za úkol zjistit vaše názory na předvolební sliby ČSSD, ANO a ODS na výstavbu akvaparku v poohří pod chebským hradem. Dodali jsme vám veškeré informace, vyzvali vedení města k jejich doplnění. Ankety za zúčastnilo přes 2000 hlasujících včetně vedení města a nutno podotknout, že na dané dotazy a doplnění informací z jejich strany nikdy nedošlo. Chebský deník provedl svou osobní anketu a následně napsal svůj článek. Zjišťovali jsme, jak k takové anketě v Chebském deníku přistupovali. Po sdělených informacích jsme dospěli k názoru, že byla smyšlená. Proto jsme založili anketu vlastní. Po ukončení naší ankety byl námi redaktor Chebského deníku kontaktován. Výsledky naší ankety však nechtěli zveřejnit. Nepřišlo jim to důležité.

AKVAPARK V CHEBU 🚮 Hlasujte ANO nebo NE.

Dosavadní vedení radnice přišlo s nápadem na výstavbu akvaparku vedle…

Zveřejnil(a) Koalice pro Cheb dne Čtvrtek 12. červenec 2018

Koalice-pro-Cheb-anketa-akvapark
jan-Burianek-Chebsky-denik

3) V září 2018 jsme se za vás byli ptát v Papíráku na Švédském Vrchu na spalovnu. Přišli jsme na to, že předkladatelé spalovny v Chebu jsou velmi nepřipravení a neochotní odpovídat na otázky. Dnes vás všechny, kterým téma spalovny v Chebu není lhostejné, prosíme, jeďte 24.10.2018 na poslední veřejné projednávání plánované chebské spalovny, které se koná v Aši.

Čeho jsme museli být svědky v „papíráku“?

5. září se uskutečnila schůzka vedení Terea Cheb s občany Švédského vrchu ve…

Zveřejnil(a) Koalice pro Cheb dne Pátek 7. září 2018

🏭 Firma Terea vedená jednateli p. Jakubíkem a p. Zagermannem nadále intenzivně plánují výstavbu tohoto zařízení na…

Zveřejnil(a) Koalice pro Cheb dne Sobota 22. září 2018

4) 20 září 2018 jsme vám přenášeli pomocí Facebooku online přenos ze zastupitesltva, kde vládnoucí uskupení ODS, ANO, ČSSD, KSČM a opoziční Svobodní schválili novou vyhlášku a vrátili tím hazard zpět do centra města. Umožnili jsme tak více jak 8000 uživatelům vidět to, co se většinou přehlíží – a to v přímem přenosu. Zástupci Koalice pro Cheb, Volba pro město, Hnutí 2018 hlasovali proti této nové vyhlášce a návratu hazradu zpět do centra města. Martin Černík (ČSSD) se zdržel hlasování.

😡 AKTUALIZOVÁNO: ODS, ANO, KSČM, ČSSD (kromě Martina Černíka) a opoziční Svobodní novou vyhlášku schválili a vrátili…

Zveřejnil(a) Koalice pro Cheb dne Čtvrtek 20. září 2018